Kurumsal

Şener Otomotiv Yedek Parça Makine Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak otomotiv sektörüne hizmet vermek amacıyla 1983 yılında İstanbul’un Balat semtinde kurulmuş ve şu anda 3500m2 kapalı alana sahip İkitelli’deki fabrikamızda üretime devam etmekteyiz.Ayrıca 2010 yılı itibariyle Adapazarı’ndaki şubemizde üretime devam edilmektedir.

Şener Otomotiv Talaşlı İmalat - Kaynaklı Konstrüksiyon – Sac Büküm İmalatı konusundaki bilgi birikimi ile otomotiv endüstrisinde yerini almıştır.

Çalışma hayatında bir ekip kurmak, tek beyin ve tek yumruk olarak çalışmak büyük azim gerektirir.Başarı, çok çalışmanın ve yılların verdiği tecrübeyle beraber; kalıcı, net, kolay anlaşılabilecek, basit ama zor çözümlerin üretilip uygulanabileceğidinamik bir ortam ürünüdür.Bu tür özellikleriyle dünyaya açılan Şener Otomotiv, kapasitesini gelişen teknolosiyle bütünleştirerek, bünyesi içindeki uzman kadrosu ve tecrübesi ile müşteri kitlesine kaliteli hizmetini sunmaya devam etmektedir.

Müşteri memnuniyetini ve beklentilerini karşılamak amacıyla eğitimli personeli, yan sanayisi,bilgi birikimi, gelişmiş teknolojisi ile değişen dünya koşullarına cevap verecek şekilde bir kalite, çevre,İSG politikalarını benimseyerek entegre yönetim sistemini kurmuş ve 2012 yılı sonunda başlattığı TS ISO 16949:2009 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetimi ve TS 18001:2007 İş Sağlığı Güvenliği Yönetimi sistemlerini 2013 yılı itibariyle almış bulunmaktadır.

Ayrıca iş planımızda 2014 yılının ilk çeyreğinde TS EN ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi almayı hedeflemekteyiz.
Firma personelimizin gelişimi düşünülerek tüm kaynakçı personelimize TÜVSÜD’den kaynakçı sertifikasyon eğitimleri, yöntem test çalışmaları ve raporlanması (WPQR) yapılmış; mühendis kadromuza da WPS(Kaynak talimatı) eğitimi aldırılmıştır.

Firmamız 2013 yılının başı itibariyle Mercedes – Türk A.Ş.’nin tedarikçi ağına katılmış bulunmaktadır.